خبرآمد
جمعه 29 تیر

بدهی دولت باعث بحران صندوق‌های بازنشستگی

امتیاز شما به این خبر
5/5

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه صندوق‌های بازنشستگی با چالش کمبود اعتبار روبرو هستند گفت: در شرایطی صندوق‌های بازنشستگی از کمبود نقدینگی رنج می‌برند که دولت بدهی‌ها کلانی به صندوق‌ها دارد.

به گزارش پول نیوز،

حسین حاتمی با تاکید بر اینکه اساساً گردشگری یکی از منابع درآمدی مناطق آزاد کشور است گفت: کم توجهی به این ظرفیت می‌تواند برای اقتصاد چالش آفرین باشد.

وی از ظرفیت‌های بالقوه مناطق آزاد در جذب گردشگر خبر داد و گفت: گردشگر برای دیدن آثار باستانی، منابع طبیعی، جاذبه‌های فرهنگی، تولیدات منحصر به فرد، آشنایی با تاریخ و فرهنگ، صنایع دستی و بسیاری موارد دیگر به یک کشور سفر می‌کند که ایران در تمامی این زمینه‌ها حرفی برای گفتن و ظرفیتی برای جذب دارد.

نماینده کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی از بار همراه مسافر به عنوان جاذبه گردشگری مناطق آزاد یاد کرد و گفت: مناطق آزاد معافیت‌هایی دارد که بخش قابل توجهی از آن‌ها برای گردشگران است.

وی با اشاره به اینکه معافیت‌های مالیاتی باعث شده تا قیمت بسیاری از کالا‌ها نسبت به سرزمین اصلی مناسب‌تر باشد گفت: یک گردشگر با اهداف بسیاری به مناطق آزاد سفر می‌کند که پس از پایان دوره سفر، تمایل دارد کالا‌هایی را خریداری کند و، چون قیمت کالا‌ها در مناطق آزاد مناسب است، گردشگر با دست پر به کشور یا شهر خود سفر می‌کند.

حاتمی از مقرون به صرفه بودن تولید در مناطق آزاد خبر داد و گفت: هر گونه فعالیت اقتصادی در مناطق آزاد با امتیاز‌هایی رو به رو می‌شود که تولید یا عرضه کالا یک امتیاز محسوب می‌شود، امتیاز‌هایی که در جذب گردشگر می‌تواند مؤثر باشد و البته مؤثر است.

بیشتر بخوانید:
یونسکو محو مناطق گردشگری منطقه آزاد ارس

وی به تشریح ظرفیت‌های گردشگری منطقه آزاد ارس پرداخت و گفت: منطقه آزاد ارس دارای ظرفیت‌های بسیاری است که اگر اطلاع رسانی مناسبی نسبت به ان‌ها صورت بگیرد، می‌تواند باعث رونق بیشتر منطقه آزاد ارس شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به همجواری مناطق آزاد با کشور‌های همسایه گفت: منطقه آزاد ارس می‌تواند ارتباط خوبی با ترکیه، عراق، جمهوری اذربایجان و ارمنستان داشته باشد.

وی با اعلام اینکه سفر‌های مردم بومی بدور از قوانین رسمی صورت می‌گیرد گفت: مردمی که در مرز‌ها زندگی می‌کنند بدون نیاز به مجوز‌های رسمی همچون ویزا، بسادگی رفت و آمد می‌کنند که این مهم می‌تواند در تجارت‌های خارجی موثر باشد.

حاتمی با اشاره به اینکه مناطق آزاد به عنوان یک مجموعه قانونی و رسمی که فراسرزمینی محسوب می‌شود، می‌تواند در تجارت و گردشگری بخوبی عمل کند گفت: مناطق آزاد از بروکراسی‌های اداری بدور هستند و می‌توانیم از این ظرفیت بخوبی استفاده کنیم.

وی با اعلام اینکه منطقه آزاد ارس با داشتن زیبایی‌های طبیعی، موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد، امکان تجارت بصورت گسترده، شهرک‌های صنعتی، سیستم رفت و آمد مناسب و بسیاری موارد دیگر می‌تواند مورد استقبال گردشگران قرار گیرد گفت: اگرچه اکنون با هجم قابل توجهی از گردشگران داخلی و خارجی رو به رو هستیم، اما هنوز تا رسیدن به ایده آل‌ها فاصله بسیاری داریم.

نماینده کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مدیریت منطقه آزاد ارس در معرفی ظرفیت‌ها بخوبی عمل کرده گفت: هنوز مردم بسیاری در ایران و جهان هستند که از ظرفیت منطقه آزاد ارس خبر ندارند و چنانچه اطلاع رسانی دقیق و مناسب تری صورت بگیرد، با هجوم گردشگران رو به رو خواهیم شد.

وی با اعلام اینکه سرمایه گذار قبل از ورود، تمامی جوانب را بررسی می‌کند گفت: هرچقدر رونق منطقه آزاد ارس بیشتر شود، سرمایه گذار به ویژه سرمایه گذار مرتبط با گردشگری بیشتر به منطقه آزاد ارس خواهد آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *