خبرآمد
دوشنبه 1 مرداد

شش شهرستان, یک درمانگاه- اهالی هوراند، کلیبر، خداآفرین، ورزقان، مشگین‌شهر به درمانگاه تامین اجتماعی اهر مراجعه می کنند!

امتیاز شما به این خبر
5/5

ابوالفضل غنی‌زاده صبح پنج شنبه در جلسه مشترک با مدیر درمان تأمین اجتماعی آذربایجان‌شرقی با موضوع بررسی خدمات‌رسانی درمانی به جمعیت تحت پوشش تأمین اجتماعی افزود: با توجه به اینکه تأمین اجتماعی در منطقه ارسباران فاقد زیرساخت‌های درمانی است. و درمانگاه تأمین اجتماعی اهر علاوه بر مراجعه‌کنندگان از شهرستان اهر به مراجعات از شهرستان‌های هوراند، کلیبر، خداآفرین، ورزقان و حتی مشگین‌شهر خدمات درمانی ارائه می‌دهد. این در حالی است با تأمین تجهیزات درمانی برای درمانگاه تأمین اجتماعی اهر می‌تواند رضایت‌مندی بیمه‌شدگان و مراجعه‌کنندگان را در پی داشته باشد.

وی بابیان این‌که ۶۵ هزار بیمه شده اصلی و تبعه در شهرستان اهر داریم، گفت: در منطقه ارسباران بالغ‌بر ۲۰۰ هزار نفر از جمعیت تحت پوشش تأمین اجتماعی است، لذا تقویت زیرساخت‌های خدمات درمانی جهت ارائه خدمات به بیمه‌شدگان به منظور جلوگیری از تردد به مراکز درمانی تأمین اجتماعی در تبریز ضرورت دارد.

وی ادامه داد: در سفر اخیر ریاست‌جمهوری به آذربایجان‌شرقی، طی نامه‌ای از رئیس‌جمهور درخواست احداث بیمارستان تأمین اجتماعی در شهرستان اهر برای خدمات‌رسانی به جمعیت تحت پوشش تأمین اجتماعی در اهر و شهرهای هم‌جوار کرده‌ایم.

فرماندار اهر یادآور شد: اکثر جمعیت تحت پوشش تأمین اجتماعی اهر، شاغل معادن یا کارگر هستند. و عموماً زمان مراجعه بیمه‌شدگان به درمانگاه تأمین اجتماعی عصرهاست ولی چون این درمانگاه شبانه‌روزی نیست از خدمات درمانی تأمین اجتماعی در درمانگاه بدون تجهیزات محروم می‌شوند.

غنی‌زاده خواستار ارتقای درمانگاه تأمین اجتماعی شهرستان اهر به پلی‌کلینیک شد. تصریح کرد: درمانگاه تأمین اجتماعی اهر روزانه به بیش از ۱۱۰ نفر مراجعه‌کننده خدمات درمانی دریافت می‌کنند و ارتقای درمانگاه تأمین اجتماعی اهر به پلی‌کلینیک می‌تواند به جمعیت ۶۵ هزار نفری تحت پوشش تأمین اجتماعی جهت دریافت خدمات درمانی کمک کرده و مطالبات مردمی را تحقق دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *