خبرآمد
یکشنبه 31 تیر

تایید صلاحیت ۳۴ داوطلب دیگر نمایندگی مجلس در آذربایجان شرقی

انتخابات کلیبر
امتیاز شما به این خبر
5/5

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی صمد عزیزی اظهار کرد: این سومین بار است که در ۲ هفته گذشته شورای نگهبان فهرست تایید صلاحیت‌های جدید داوطلبان نمایندگی مجلس در اسصتان را اعلام می‌کند.

وی ادامه داد: افزوده شدن این تعداد به تایید صلاحیت‌های قبلی در آذربایجان شرقی مجموع این افراد که پیش از این ۶۳۱ نفر بوده را در استان به ۶۶۵ نفر رساند.

عزیزی اضافه کرد: با اعلام افراد جدید تعداد تایید صلاحیت شده‌های آذربایجان شرقی به بیش از ۵۵ درصد رسید در حالی که این درصد پیش از تایید صلاحیت‌های شورای نگهبان ۳۳.۶۶ درصد در استان بوده است.

وی یادآور شد: پیش از این نیز هفته قبل ۷۷ نفر از داوطلبان نمایندگی مجلس در شهرستان تبریز توسط شورای نگهبان تایید شده بودند که امروز هشت نفر دیگر توسط شورای نگهبان تایید شد و این تعداد در شهرستان تبریز به ۸۵ نفر افزایش یافت.

عزیزی ادامه داد: بیشترین تعداد تایید صلاحیت شدگان در اعلام امروز مربوط به شهرستان شبستر با ۹ نفر، تبریز با هشت نفر و هشترود نیز با هشت نفر است.

رئیس ستاد نظارت بر انتخابات آذربایجان شرقی افزود: در بین نمایندگان سری سوم تایید صلاحیت شده جدید توسط شورای نگهبان در استان افراد سرشناس شناخته شده وجود ندارد.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری یازدهم اسفند برگزار می‌شود.
آذربایجان شرقی ۱۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی و پنج نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *