خبرآمد
سه‌شنبه 29 خرداد

استاندار آذربایجان شرقی: جذب منابع به استان در سال 1401 به اندازه 6 سال قبل از آن بود/ مسئولان آمار دقیق از عملکرد خود ارائه کنند

امتیاز شما به این خبر
5/5

استاندار آذربایجان شرقی گفت: از محل اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور به استان، تا پایان سال 1401، یک هزار و 357 میلیارد تومان به صورت نقد و 382 میلیارد تومان در قالب اوراق اختصاص یافته است.

عابدین خرّم روز سه‌شنبه در جلسه بررسی عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در سال 1401، با اشاره به تصویب 175 پروژه در سفر رئیس جمهور به استان، اظهار داشت: هیچ پروژه غیرفعالی از این سفر در استان وجود ندارد و همه پروژه‌ها فعال هستند.

وی با اشاره به اینکه برخی پروژه‌های مهم نیز در حال اتمام است، ادامه داد: در سال گذشته 58 کیلومتر آزادراه در استان افتتاح شد و راه‌آهن بستان‌آباد به تبریز هم به اتمام رسیده و در چند روز آینده افتتاح خواهد شد.

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: باید ارزیابی دقیقی از تمامی پروژه‌ها انجام شود تا منابع به پروژه‌هایی که درصد پیشرفت بالایی داشته و رو به اتمام است، اختصاص یابد.

وی با تاکید بر اینکه باید به صورت ماهانه گزارش پیشرفت پروژه‌ها ارایه شود، ادامه داد: فصل کاری در آذربایجان شرقی محدود است؛ هیچ پروژه ای در استان نباید وجود داشته باشد که تخصیص منابع صورت گرفته، ولی پیمانکار فعال نباشد.

خرّم گفت: بخش خصوصی در آذربایجان شرقی در حوزه های مختلف صنعت، معدن، کشاورزی و گردشگری فعال بوده و مشارکت بالایی دارند و مسوولان استانی نیز برای مانع زدایی بخش خصوصی تلاش می کنند.

وی ادامه داد: با وجود پیشرفت‌ها متاسفانه برخی افراد با جملات منفی و تزریق ناامیدی به دنبال بی انگیزه کردن سرمایه‌گذاران هستند تا پیشرفت کار در استان اتفاق نیفتد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در سال گذشته به اندازه 6 سال‌ قبل از آن، منابع به استان جذب شده است، ادامه داد: مدیران دستگاه‌ها باید نسبت به اطلاع‌رسانی دقیق از عملکرد و ارایه آمار درست توجه بیشتری داشته باشند.

وی گفت: مدیران دستگاه‌ها باید برنامه های خود را در سال جاری به صورت عملیاتی‌تر، با محاسبه بهتر و با اولویت‌بندی مناسب‌تر اجرا کنند.

مدیران دستگاه‌های اجرایی استان نیز در این جلسه گزارشی از روند تخصیص و جذب اعتبارات و مهم‌ترین اقدامات حوزه اجرایی خود را در سال 1401 بیان کردند./منبع:سایت استانداری آذربایجان شرقی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *