خبرآمد
دوشنبه 1 مرداد

تخصیص تسهیلات حمایتی اشتغالزایی در آذربایجان شرقی

امتیاز شما به این خبر
5/5

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی اعلام کرد: امسال ۲ هزار و ۶۳۲ میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد اشتغال در استان تخصیص یافته است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مرکز آذربایجان شرقی یونس طاهری در مراغه افزود: این تسهیلات نخستین بار از اعتبارات جزء ۲ بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ و با نرخ سود ۴ درصد برای  حمایت از طرح‌های خود اشتغالی و کارفرمایی پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: تسهیلات جدید اشتغالزایی از طریق ۹ دستگاه اجرایی و نهاد‌های حمایتی شامل: بنیاد شهید و امور ایثارگران، بنیاد برکت، بسیج سازندگی، پارک علم و فناوری، بنیاد علوی، مهارت آموزی کارکنان وظیفه، میراث فرهنگی و صنایع دستی، جهاد کشاورزی و ادارات تعاون. کار و رفاه اجتماعی (شرکت‌های تعاونی) پرداخت می‌شود.

طاهری اضافه کرد: این تسهیلات برای طرح‌های انفرادی ۱۵۰ میلیون تومان و برای کارفرمایی ۴ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

به گفته مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی توزیع شهرستانی این تسهیلات بر اساس شاخص‌های جمعیت و مناطق محروم و نرخ بیکاری مناطق صورت گرفته و به دستگاه‌ها و نهاد‌های حمایتی و فرمانداران ابلاغ شده است.

وی افزود: فرآیند استفاده از تسهیلات بند ب تبصره ۱۶ از طریق ثبت نام در سامانه جامع تسهیلات کشور شروع شده است و به طرح‌های انفرادی توسط دستگاه و نهاد حمایتی و طرح‌های کارفرمایی با تصویب کمیته‌های هماهنگی اشتغال شهرستان‌ها به بانک‌های عامل معرفی و پرداخت می‌شود.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اظهار کرد: تسهیلات اشتغال بند ب تبصره ۱۶ در آذربایجان شرقی از طریق ۱۸ بانک عامل پرداخت می‌شود و فرصت مناسبی برای  افزایش تولید و خدمات و حمایت از بنگاه‌های اقتصادی بخش‌های خصوصی و تعاونی است.

طاهری گفت: سهم شهرستان مراغه از این تسهیلات ۱۲۷ میلیارد تومان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *