خبرآمد اخبار کلیبر خبر آمد
پنج‌شنبه 9 آذر

نشست خبری فرماندار کلیبر با اصحاب‌رسانه برگزار شد(بخش‌دوم و پایانی‏)

نشست خبری فرماندار کلیبر با اصحاب‌رسانه برگزار شد
امتیاز شما به این خبر
5/5

➕عدم پاسخ‌گوئی و شفافیت برخی ادارات در ارائه اطلاعات
➕در این خصوص سوال کننده عنوان نمودند که حتی وقتی برای دریافت اطلاعات عادی جهت ارائه گزارش عملکرد دولت به ادارات مراجعه می‌شود،برخی از ادارات از همکاری اجتناب می‌نمایند که اداره آموزش و پرورش بعنوان مثال ذکر شد.
➕در پاسخ فرماندار کلیبر ادارات را ملزم به ارائه اطلاعات -غیرمحرمانه- در چهارچوب قوانین موجود دانست و اعلام نمود که همه ادارات بایستی با خبرنگاران تعامل داشته و اطلاعات مورد نیاز را در اسرع وقت در اختیار آنان قرار دهند و در این راستا هیچ عذر و بهانه‌ای قابل پذیرش نخواهد بود.

➕الزام به‌رعایت 150متر عقب‌کشی‌در کنار جاده‌ها
➕ یکی از مشکلات سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری الزام سرمایه‌گذاران به رعایت 150متر عقب‌کشی در کنار جاده‌ها می‌باشد بنحوی‌که در اکثر مناطق مستعد سرمایه‌گذاری در منطقه در اطراف جاده ها اصلا اراضی با این وصف موجود نمی‌باشد.
➕فرماندار کلیبر با تشریح این مورد بعنوان یکی از موانع مهم سرمایه‌گذاری در منطقه اعلام کردند که این موضوع به صورت ویژه در دستور کار بوده و از طریق استانداری تحت پیگیری می‌باشد.

➕ منظور از آبگیری فازاول سدپیغام چه بود؟
➕فرماندار کلیبر در پاسخ به این سوال بیان کردند:هرچند پروژه سد پیغام‌چای به پایان نرسیده است اما با پیشرفتی که در چندسال اخیر رخ‌داده‌است به مرحله‌ای رسیدیم که توانستیم خاک‌ریزی رسی انجام دهیم لذا فی‌الحال سد قابلیت آبگیری تا حجم تقریبی دو میلیون مترمکعب را دارد.
➕در سیل روز گذشته نیز تقریبا این حجم از آبگیری انجام و تائید شد و هیچ مشکلی برای سد رخ نداد لکن باتوجه به اینکه راه ارتباطی روستاهای بالادست زیر آب رفته‌ و قطع شده‌بودند آب سد تخلیه شد لکن با تکمیل راه جدید این‌روستاها،بزودی آبگیری انجام خواهد شد.

➕راه دسترسی به باغات روستای کلالق
➕راه دسترسی به بسیاری از باغات روستای کلالق نامناسب می‌باشد که این امر موجب بروز مشکلات در موقع برداشت محصولات کشاورزی همچون زغال‌اخته و گردو در این روستا می‌شود.
➕در این خصوص فرماندار کلیبر عنوان نمودند که در طول چند هفته آینده با بخشدار بخش مرکزی به محل مراجعه و موضوع را بررسی خواهند کرد.

➕در ارتباط با تعطیلی باشگاه کاراته
➕فرماندار کلیبر عنوان نمودند ورزشگاه مناسب در شهر موجود می‌باشد لذا مربی مربوط می‌توانند با عقد قرارداد کار خود را شروع کنند لکن در اختیار قرار دادن ساختمان مدیریت بحران غیرقانونی بوده و بایستی این ساختمان هرلحظه برای مواجهه با حوادث غیرمترقبه آماده باشد.

➕سایر سوالات . . .
➕فرماندار کلیبر پاسخ به سوالات در مورد مشکلات داروخانه‌شبانه‌روزی، مهدکودک و یونی‌فرم مدارس را به دلیل لزوم پرسش از ادارات ذیربط به هفته بعد موکول نمودند.

🔽این نشست از ساعت ۰ ۱تا ۱۳/۳۰ پنج شنبه۹شهریور۱۴۰۲برگزار شد./.

خبرآمد / اخبار کلیبر (http://t.me/khabaramad_2)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *