خبرآمد اخبار کلیبر خبر آمد
جمعه 10 آذر

آیا می‌دانستید علامه جعفری،قره‌داغی بود؟

امتیاز شما به این خبر
5/5

دیزمار نوشت:
‌سکوت ورزقان در زادروز فیلسوف شرق

🔸24 مرداد ماه سالروز تولد علامه جعفری فیلسوف، مولوی شناس، بنیانگذار حقوق بشر اسلامی و نویسنده ده‌ها جلد کتاب است. این شخصیت جهانی در روستای سیغای شهرستان ورزقان به دنیا آمده است.
🔸متاسفانه در کمال ناباروری مثل سال‌های گذشته هیچ حرکتی برای گرامیداشت این روز در زادگاه این شخصیت جهانی توسط مسئولانی که نوک‌بینی خودشان را نمی‌بینند و بی‌تفاوت به تاریخ و گذشته تاریخی منطقه خود هستند، تدارک دیده نشد./.

خبرآمد:
🟠موسسه تدوین و نشر آثار علامه جعفری را متولد”در يكى از خانواده هاى متديّن شهر تبريز ” معرفی می‌کند (اینجا) ، همچنین سایت ویکی پدیا علامه جعفری را متولد تبریز و متوفی در لندن می‌داند(اینجا)، اما آوای ورزقان می‌نویسد: “زادگاه پدری وی روستای سقای از توابع بخش خاروانای شهرستان ورزقان است” (اینجا).
ایسنا بدون پرداختن به اصالت ورزقانی علامه می‌نویسد: پدر علامه معروف به کریم شاطر و چندین نسل قبل از آن همگی شاطر بودند و او در محله جاماشیوان یا دوه‌چی زندگی می‌کرده است که علامه نیز در یکی از این محلات به دنیا آمده است(اینجا)
🟠به نظر می‌رسد بایستی پژوهشگران و اصحاب رسانه‌های محلی در راستای معرفی و نیز تثبیت اصالت مفاخر قره‌داغی در رسانه‌های ملی و اذهان عمومی، بیش ازپیش فعال باشند./.

خبرآمد در ایتا eitaa.com/khabaramad
‎‏خبرآمد در تلگرام کانال اخبار _ گفتگو‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *