خبرآمد اخبار کلیبر خبر آمد
جمعه 10 آذر

باز اره‌ها در شهر کلیبر به صدا درآمدند/ چرا مسئولین امر صدای ۱۱۰دسی‌بِلی اره برقی ها را نشنیدند!

امتیاز شما به این خبر
5/5

امروز صبح چندین درخت ده‌ها ساله در داخل شهرکلیبر قلع‌وقمع شدند.

با گزارش کاربران خبرآمد،جویای موضوع شدیم اما گویا دادستان کلیبر زودتر از همه دست بکار شده و عملیات قلع‌وقمع درختان را متوقف نموده بودند.

🔹نظر به اهمیت موضوع با حضور خبرنگار خبرآمد در محل، مصاحبه‌ای با دادستان عمومی و انقلاب کلیبر انجام گرفت:

جواد حقویردی‌پور،دادستان عمومی و انقلاب کلیبر:

🔸امروز صبح متوجه قطع درختان در داخل شهر کلیبر،بدون اخذ هرگونه مجوز قانونی شدیم که دستور توقف صادر و به نیروی انتظامی ابلاغ گردید لذا سریعا با متخلفان برخورد و از ادامه قطع،اتلاف و امحاء درختان جلوگیری بعمل آمد.

🔸مطابق ماده ۵ آیین نامه اجرایی ماده یک قانون اصلاح لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها مصوب ۱۳۸۸/۴/۲۰،مجوز قطع و جابجایی هرگونه درخت در محدوده و حریم شهر، با درخواست متقاضی و صرفا پس ازاخذ رأی کمیسیون موضوع ماده ۷ این آیین نامه توسط شهرداری صادر می‌شود لذا با توجه به عضویت اینجانب در کمیسیون مذکور و عدم اطلاع از موضوع، غیرقانونی بودن قطع اشجار محرز می‌باشد.

🔸عدم فرهنگسازی،پیشگیری،برخورد و رفتارهای منفعلانه برخی نهادها در مقابله با متجاوزین به محیط زیست و منابع طبیعی موجب بروز جرم در جامعه و ایجاد پرونده های متعدد قضائی می‌شود.

🔸پرونده تخلف تشکیل و برعلیه متهمان اعلام جرم خواهد شد.
طبق ماده۶ قانون مارالبیان اگر شهرداری در اجرای ماده۵این آیین نامه تعلل نماید،متخلف شناخته شده و مورد تعقیب قانونی قرار خواهد گرفت لذا میزان تعلل احتمالی شهرداری در دست بررسی می‌باشد.

🔸طبق ماده۴ قانون اصلاح لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها مصوب ۱۳۵۹ شورای انقلاب، هرکس درختان موضوع ماده ۱ این قانون را بدون اخذ مجوز قطع نماید، علاوه بر جبران خسارت وارده،به جزای نقدی از ۵ تا ۴۰میلیون ریال برای قطع هر درخت و حتی در مواردی به حبس تعزیری از شش ماه تا سه سال محکوم خواهدشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *